"Wesoła Rodzinka" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Kurs pierwszej pomocy łódź


Ocena: 0 (z 0 głosów)

Osoby opiekujące się dziećmi powinny mieć rozeznanie, jak zachować się w sytuacji, gdy dziecko ulegnie wypadkowi lub się zakrztusi. Takie sytuacje mogą się zdarzyć bez względu na to, z jak dużą troskliwością i ostrożnością rodzice czy opiekunowie zajmują się maluchami.

Zakrztuszenie się czy zadławienie to zatkanie dróg oddechowych przez ciało obce, np. jedzenie, elementy zabawek lub inne małe przedmioty. W przypadku, gdy zakrztusi się niemowlę, należy ułożyć je na swoim przedramieniu lub kolanie, stabilizując jego główkę. Kolejnym krokiem jest wykonanie kilku uderzeń nadgarstkiem w plecy, pomiędzy łopatkami dziecka. Gdy ta metoda nie pomaga, należy odwrócić malucha na plecy i rozpocząć uciskanie jego mostka. W sytuacji, gdy niemowlak stracił przytomność, należy rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową i wezwać pogotowie.

W celu usystematyzowania i uzupełnienia swojej wiedzy o pomocy osobie poszkodowanej, w tym niemowlęciu oraz starszemu dziecku, warto zdecydować się na kurs pierwszej pomocy w Łodzi, jaki odbywa się w niewielkich grupach w Centrum Okołoporodowym Wesoła Rodzinka.

Dodano:


"Wesoła Rodzinka" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Kurs pierwszej pomocy łódź

Twoja opinia o firmie

"Wesoła Rodzinka" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Kościelna 45B

Poznań 60-537

535 565 331


Inne przykładowe firmy

service picture
Grupa TENSE
Poznań
service picture
Kartop
Chodzież
service picture
Komputronik Biznes
Poznań